Aktywny wypoczynek w rytmie czterech pór roku

Do niedawna jeszcze pokutował u nas pogląd, że jeśli wypoczynek w górach, to najlepiej zimą. Nieliczni tylko doceniali górskie klimaty w innych porach roku. Teraz sytuacja uległa radykalnej zmianie. Góry cieszą się powodzeniem przez okrągły rok. Bo tak naprawdę, góry są piękne o każdej porze roku. O każdej porze roku też panują tu doskonałe warunki do wypoczynku.

W Polsce za jedne z najpiękniejszych uchodzą góry Beskidu Żywieckiego. Każda z pór roku ma tu swój niespotykany urok i dostarcza wiele atrakcji.

Beskid Żywiecki szczególnie pięknie wygląda wiosną, kiedy to przyroda budzi się do życia. Po pierwszych roztopach zaczynają pojawiać się pierwsze subtelne zwiastuny wiosny. Jednym słowem wiosną Beskid Żywiecki odżywa i kusi pięknymi szlakami turystycznymi. Na pewno nadejście tej pory roku jest porywającym spektaklem przyrody, w którym warto uczestniczyć. Aktywny wypoczynek podczas wędrówek na turystycznych szlakach z widokiem na góry, to sama przyjemność. Beskid Żywiecki bez wątpienia jest ciekawym miejscem na wiosenny wyjazd i jest wstanie o tej porze roku zachwycić każdego turystę.

Nie mniej atrakcyjną porą roku w Beskidzie Żywieckim jest lato. Dzięki doskonale przygotowanym szlakom zarówno pieszym jak i rowerowym oraz niezwykle atrakcyjnym terenom można tu w pełni korzystać ze wszystkich form aktywnego wypoczynku. Jedną z najbardziej popularnych i najciekawszych widokowo tras jest szlak wiodący na szczyt Babiej Góry. Doskonałą bazą wypadową dla wypoczywających w Beskidzie Żywieckim jest Zawoja. Miejscowość ta położona u stóp Babiej Góry jest pełną uroku wioską uważaną za najdłuższą i największą w Polsce. Wybitne walory klimatyczne, przyrodnicze i krajobrazowe pięknej Zawoi przyciągają licznych turystów. Z Zawoi wszędzie blisko. Dobrze spędzać tutaj wolny czas nie tylko latem, ale również o każdej innej porze roku. Jeśli jednak chodzi o lato, to Zawoja oraz jej okolice zapewniają ogrom zieleni, wielkie bogactwo lasów, malownicze tereny rekreacyjne oraz dogodną infrastrukturę przyjazną aktywnemu wypoczynkowi. Zawoja jak i cały Beskid Żywiecki oferuje multum wypoczynku pozwalającego w pełni naładować akumulatory do działania.

Jesień to kolejna pora roku w Beskidzie Żywieckim godna polecenia. Ta barwna pora roku to czas wędrówek. Jesienią w Beskidzie Żywieckim czeka nas niesamowity festiwal kolorów. Kto chce w pełni nacieszyć się złotą polską jesienią, koniecznie musi wybrać się w góry. Zwłaszcza zaś do Zawoi gdzie jesienią jest szczególnie pięknie. Wybierając się tu na wypoczynek o tej porze roku możecie być pewni, że nie będzie nudno. Bez wątpienia jest tutaj na co popatrzeć. Malownicze tereny z bogactwem szlaków i górskie, krystaliczne powietrze sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi i pozwalają się w pełni zrelaksować.

Wyjątkowego wdzięku nabiera Beskid Żywiecki zimą. Warto tu przyjechać na narty i dla wspaniałych krajobrazów. Zewsząd otaczające, pokryte śniegiem szczyty i baśniowo ośnieżone drzewa. Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych zima w górach Beskidu Żywieckiego daje również możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wszystkich amatorów białego szaleństwa zapraszamy do Zawoi. Narty, snowboard, sanki oraz łyżwy czekają na Was o tej porze roku. Doskonale przygotowane ośrodki narciarskie pozwolą zakosztować zimowej przygody. Jeśli zaś zbyt zmęczą Was atrakcje związane z białym szaleństwem, możecie odsapnąć biorąc udział w widowiskowym kuligu.

*Grafika: Flickr