Dzieci na przyjęciu weselnym

Co zrobić z dziećmi na weselu? Niektórzy uważają, żeby w ogóle ich nie zabierać. Większości jednak trudno sobie wyobrazić weselnego przyjęcia bez udziału dzieci. W dużym stopniu, to właśnie dzięki nim uroczystość ta przybiera charakteru rodzinnej zabawy. Jednak Para Młoda zapraszając dzieci na wesele musi się postarać aby weselna zabawa nie przekształciła się dla nich w niekończący się nudny wieczór.

Chęć zaproszenia na uroczystość weselną dzieci przejawia zdecydowana większość narzeczeńskich par. My również uważamy, że nie warto ograniczać wesela tylko dla dorosłych. Na pewno jest to sympatyczny i miły gest, jak Młoda Para oczekuje dzieci na swoim przyjęciu.

Oczywiście są pewne minusy zaproszenia dzieci na wesele, ale zdecydowanie pozytywnych aspektów takiej decyzji jest o wiele więcej. Bo to przecież dzieci na przyjęciu wprowadzają prawdziwie rodzinną atmosferę. Są dosyć nieprzewidywalne i bardzo kreatywne. Na pewno też sam widok rozbawionych dzieciaków wywołuje uśmiech na twarzy i wnosi wiele radości. Ponadto zawsze są skore do zabawy i do tańca. Bardzo lubią pozować do zdjęć, a przy tym są niezwykle fotogeniczne.

Trzeba jednak powiedzieć, że przyjęcie weselne z dziećmi, to większy wysiłek organizacyjny. Istotne jest zorganizowanie odpowiedniego miejsca dla dzieci. Najlepiej gdy to będzie osobny stolik w jakimś bardziej spokojnym miejscu. Wybierając hotel czy restaurację na wesele warto szukać takich, które dysponują odrębną strefą przeznaczoną dla najmłodszych uczestników wesela. Zapewne jest takich sporo. U nas również w trakcie wesela dzieci mogą pod okiem opiekuna korzystać z specjalnie przygotowanego kącika kreatywnej rozrywki, a w pogodne dni czeka na nie bezpieczny i doskonale urządzony plac zabaw.   Aby rodzice mogli spokojnie się bawić na weselnym przyjęciu, dobrym pomysłem jest zaangażowanie osoby, która zaopiekuje się dziećmi. W tej chwili bardzo modne stało się angażowanie animatora. Jest to nowy trend, ale zaczyna zdobywać coraz większe uznanie. Takie rozwiązanie nie wymaga zbyt dużych nakładów w weselnym budżecie, a korzyści okazują się być nieocenione. Z opcji takiej zadowoleni będą zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczestnicy wesela. Animatora można by wprawdzie zastąpić zaprzyjaźnioną koleżanką bądź ciocią, ale nie jest to raczej trafiony pomysł. Bardzo często na weselu zaproszone dzieci są w różnym wieku, a to wymaga dużego wysiłku, by zorganizować zabawę jednakowo atrakcyjną dla całej grupy. Na pewno też osoba z zewnątrz, która nie jest gościem weselnym zajmować się będzie swoją pracą, a nie będzie miała żalu, że ją coś omija spoglądając na pozostałych bawiących się gości.

Zapraszając dzieci na wesele nie można zapomnieć, żeby zapewnić im odpowiednie warunki do wypoczynku. Te mniejsze dzieci zazwyczaj potrzebują snu w ciągu dnia, a większe tez przecież nie będą harcować do późnej nocy. Dobrym wyjściem w takim przypadku jest organizacja wesela w hotelu. Tam na pewno znajdzie się dla dzieci pokój, w którym można położyć je spać.

Wariant z dziećmi na weselu na pewno wiąże się z pewnymi komplikacjami i większym zaangażowaniem, ale warto taki właśnie wybrać. Zadowoleni goście i uśmiechnięte buzie dzieci będą najlepszą podzięką za włożony trud.