Czas wolny dla uczestników konferencji

Turystyka biznesowa w Polsce rozwija się stosunkowo od niedawna, jednak można zauważyć, że jakość usług z nią związanych stoi na wysokim poziomie i ciągle rośnie. Jedną z form turystyki biznesowej jest turystyka konferencyjna. Biznesmeni – uczestnicy kongresów i konferencji potrzebują obiektów o wysokim standardzie, z odpowiednim wyposażeniem konferencyjnym oraz profesjonalnym zapleczem gastronomicznym oraz dysponujących własną baza noclegową. Nie mniej istotne jest tutaj także wyposażenie rekreacyjno wypoczynkowe takich obiektów, a także ich lokalizacja.

Znacząca ilość obiektów konferencyjnych stanowią hotele. Obiekty te w większości są dobrze przygotowane pod tym kątem. Od kilku już lat szybko rośnie liczba hoteli, które są wstanie zaoferować niezwykle bogatą gamę usług dla klientów biznesowych. Coraz częściej też świat biznesu na miejsce swoich konferencji wybiera obiekty z lokalizowane w górskiej scenerii. Są to hotele bardzo często położone w niezwykle atrakcyjnych miejscach, pośród widowiskowych pejzaży w otoczeniu niesamowicie malowniczej przyrody.

Doskonałym wprost miejscem na wszelkiego typu spotkania biznesowe jest ośrodek konferencyjno – wypoczynkowy Beskidzki Raj. Do jego niewątpliwych atutów należy wyjątkowa lokalizacja z pięknymi widokami ze szczytu góry oraz dobra komunikacja ( do Krakowa jest tylko 65 kilometrów, a do Katowic niecałe 80 ). Hotel znajduje się w pięknym i malowniczym miejscu Beskidu Żywieckiego i jest nie tylko bardzo dobrą bazą na piesze i rowerowe wycieczki górskie, ale również otoczony jest miejscami, które obfitują w ogrom atrakcji.

Na biznesmenów oprócz profesjonalnie przygotowanego zaplecza konferencyjnego czeka także zaplecze rekreacyjne. Dobra organizacja czasu wolnego jest równie istotna jak organizacja samych konferencji. Po wielogodzinnych, męczących spotkaniach bez wątpienia należy się odpoczynek. Większość uczestników takich konferencji nie chce jednak odpoczywać biernie, ale wręcz przeciwnie chce wypoczynku aktywnego. W hotelu każdy znajdzie coś dla siebie.

Z pośród wielu atrakcji zapewniających ciekawe rozrywki na uwagę zasługuje dmuchane boisko piłkarskie, mega ring bokserski, profesjonalna kręgielnia, bilard oraz wielofunkcyjne boisko sportowe typu „Orlik”. Biznesmeni w wolnym czasie będą mogli popróbować swoich umiejętności na ściance wspinaczkowej czy też skorzystać z konsoli X-Box Kinect z różnymi rodzajami gier sterowanymi ruchami ciała. Tutaj uczestnicy konferencji będą mieli możliwość pogrania kosza, siatkówkę, piłkę nożną oraz w kometkę i tenisa. Dla pasjonatów górskich wędrówek dostępne są liczne, ciekawe szlaki turystyczne. Nie mniej ciekawą alternatywą spędzenia czasu wolnego jest jazda rowerem po okolicy, gdzie nie brak jest wytyczonych ścieżek rowerowych.

Jeśli konferencja przypadnie na zimowe miesiące, biznesmeni mają do dyspozycji zaplecze narciarskie oraz kadrę doświadczonych instruktorów. W okolicy Beskidzkiego Raju znajduje się cztery wyciągów narciarskich oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Jeśli tego będzie mało zawsze można udać się na Słowację do oddalonego zaledwie godzinę jazdy ośrodka narciarskiego Meander Skipark. Jest to jedyna w całej okolicy stacja oferująca połączenie białego szaleństwa z kąpielą w wodach geotermalnych.

To jednak jeszcze nie wszystko na co liczyć mogą uczestnicy konferencji. Na terenie ośrodka konferencyjno- wypoczynkowego czeka strefa relaksu i odprężenia.

W bogatej ofercie strefy Wellness i SPA znajduje się między innymi: basen rekreacyjny, sauna fińska, sauna Infrared, łaźnia parowa, jacuzzi, grota solna, a także sala fitness ze sprzętem siłowym oraz cardio.