Organizacja wesela w górach

Ślub wraz z towarzyszącym mu przyjęciem weselnym jest wyjątkowym wydarzeniem i jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Ten wyjątkowy dzień na zawsze zapada w pamięci nie tylko Młodej Parze, ale również długo pamiętają go zaproszeni goście weselni. Warto zatem zadbać o to, aby wszystko było w nim doskonałe.

Organizacja wesela to ogromne wyzwanie dla przyszłych małżonków. Tyle spraw do załatwienia: kościół, kwiaty, kreacje… Można by tak jeszcze wymieniać i wymieniać. Mając to na uwadze zdecydowana większość nowożeńców chce powierzyć organizację tego ważnego wydarzenia profesjonalistom. Taka decyzja jest na pewno najlepszym rozwiązaniem. W takiej sytuacji obowiązkiem Młodej Pary jest jedynie dobrze się bawić.

Wiele par marzy o ślubie jak ze snów. Pragnie aby ten szczególny moment w swoim życiu spędzić w pełnym uroku, magicznym miejscu. Bez wątpienia górski krajobraz będzie doskonałym miejscem na realizacje tych marzeń. Góry są piękne o każdej porze roku i każda z nich poosiada swój niepowtarzalny urok i zachwyca wzruszającymi widokami.

Naszym zdaniem ślub i wesele w górach to doskonała alternatywa dla popularnych imprez organizowanych nad morzem lub w wielkich miastach. Doskonała zabawa, niepowtarzalny klimat oraz bajeczne krajobrazy to esencja ceremonii weselnej na górskich wysokościach.

Według nas, takim dobrym i na pewno odpowiednim miejscem na idealny ślub i wesele jest położona u stóp legendarnej Babiej Góry tajemnicza i pełna uroku Zawoja. Wesele w górach nabiera w tej miejscowości bardzo rodzinnego charakteru. Można je zorganizować zarówno w rodzinnych gościńcach jak i większych domach weselnych oraz specjalnie na takie imprezy przygotowanych obiektach hotelowych. Nie tylko jednak Zawoja może być miejscem wspaniałego, niezapomnianego wesela, z powodzeniem może to być również Zakopane, Wisła czy wiele jeszcze innych górskich miejscowości. Organizując ślub oraz wesele w górach zazwyczaj pary chcą pobrać się w drewnianych niewielkich kościółkach, których na szczęście w górskiej scenerii nie brakuje.

Dość sporo osób wesele w górach kojarzy z góralskim weselem. Nie jest to jednak to samo i obie te opcje zasadniczo różnią się od siebie. Oczywiście wesele w górach może, a nawet powinno zawierać góralskie akcenty. Może to być na przykład góralska kapela, która urozmaici swoim śpiewem i muzyką   repertuar muzyczny innego niekoniecznie góralskiego zespołu. Z powodzeniem na organizowanym weselu w górach podawane mogą być również góralskie regionalne dania, przekąski oraz góralskie napitki.

W ilości organizowanych wesel, także tych organizowanych w górach, to letnie miesiące wciąż wiodą prym. Jednak powoli zaczyna się trend ten zmieniać i coraz więcej osób decyduje się by wypowiedzieć sakramentalne „tak” w zimowej górskiej scenerii. My również uważamy, że sezon zimowy to dobra pora na organizowanie wesela w górach. Jeśli młodym marzy się bajkowa sceneria, pięknie udekorowany kościół i efektowny plener ślubny, to ślub i wesele zimą w górach jest jak najbardziej dla nich. W trakcie takiego wesela czy też poprawin można gościom weselnym zaproponować pełen wrażeń efektowny kulig oraz pokazy sztucznych ogni. Na pewno dzięki takim atrakcjom również gościom udzieli się bajeczny nastrój wesela w górach. Na pewno takie wesele goście zapamiętaj na długo. Zimą jest także okazja aby zafundować sobie wspaniałą i jedyną w swoim rodzaju sesję plenerową. Zdjęcia robione Parze Młodej na pewno będą niepowtarzalne, albowiem górska sceneria i zimowe słońce doskonale ze sobą współgrają.

Warto odkryć uroki nadzwyczajnego wesela organizowanego w górach, a zwłaszcza zima, kiedy to śnieg na dobre otuli górskie szczyty. Taka uroczystość wymaga wielu przygotowań, ale na pewno będzie to najpiękniejszy dzień w życiu Młodej Pary. Górski krajobraz zaś wywoła ogromne wrażenie i na długo wyryje się w pamięci wszystkim gościom.