Hotel Beskidzki Raj Medical SPA - sala konferencyjna dostępna na MojeKonferencje.pl Hotel Beskidzki Raj - Sale Weselne
Hotel Beskidzki Raj*** Medical SPA, Stryszawa, Zawoja
Live camera
Hotel Beskidzki Raj*** Medical SPA, Stryszawa, Zawoja

Wycieczki dla dzieci do lat 99

27/ 09/ 2023
28/ 09/ 2023

Energylandia

Tematyczny park rozrywki położony w Zatorze, oddalonym o ok 55 km. Największy park rozrywki w Polsce (powierzchnia ok. 35 ha, 15 kolejek górskich, w tym 2 w kategorii hiper coaster). W parku podzielonym na pięć stref tematycznych znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska W skład parku wchodzi park wodny Energylandia Water Park.

 

Park Miniatur w Inwałdzie

W Parku znajdują się modele obiektów architektonicznych z całego świata, także z Polski, między innymi takie budowle jak:

Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika Św. Piotra w Watykanie, Statua Wolności, Wielki Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk triumfalny, Big Ben, Sfinks i piramidy, Biały Dom, Mount Rushmore, Kompleks wenecki – Bazylika Św. Marka, Plac Św. Marka, Dzwonnica Św. Marka, Parteon, Zamek w Malborku, Sukiennice w Krakowie

Większość miniatur została zbudowana w skali 1:25, dzięki czemu można łatwo porównać wielkość poszczególnych obiektów. Wyjątek stanowią:

  • rzymska Bazylika św. Piotra, która została wykonana w skali 1:15
  • oraz Kompleks wenecki wykonany w skali 1:10

W Parku znajdują się również atrakcje lunaparkowe, m.in.: Zielony Labirynt, Koło Młyńskie, Pirat, Autoscooter, Egipt Horror Show, Kino 5D Max, Pirat Show, Symulator, Rollercoaster, Rapid River, a także punkty gastronomiczne i pamiątkowe. Park miniatur jest czynny cały rok.

Park linowy "Wypasiona Dolina" i Muzeum Etnograficzne w Zubrzycy Górnej

Kompleks Wypasiona Dolina:

Znajduję się u podnóża Babiej Góry. Usytuowany w malowniczej okolicy w sąsiedztwie Babiogórskiego Parku Narodowego. Wypasiona Dolina to idealne miejsce do spędzenia aktywnego wypoczynku z całą rodziną. Najmłodsi mogą skorzystać z parku linowego, w którego skład wchodzi Trasa Bacy, Park Linowy Junior oraz Plac Zabaw.

W należącej do kompleksu Bacówce można skorzystać z bezpłatnych zajęć tematycznych m.in. z pasterstwa prowadzone przez lokalnych baców. W Wypasionej Dolinie można również zażyć kąpieli borowinowych w nagrzanych drewnianych beczkach, znanych z działań leczniczych i upiększających.

Z Wypasionej Doliny do Skansenu w Zubrzycy Górnej można przejść dwoma ścieżkam:

Opcja nr 1: trasa przebiegająca drogami polnymi ok. 3 km

Zejście z Wypasionej Doliny przez Gronik, dojście do Rajsztagu i w lewo na pagórek Kamionek, drogą leśną do Skansenu.

Opcja nr 2: trasa ok. 2 km

Zejście z Wypasionej Doliny przez Gronik, dojście do Rajsztagu i chodnikiem wzdłuż drogi głównej dojście do Skansenu. 

Orawski Park Etnograficzny:

W niedalekiej odległości u stóp Babiej Góry Orawski Park Etnograficzny zaprasza nas do poznania kultury orawskich górali. Znajdują się w nim chałupy orawskie z XVIII i XIX wieku oraz kilka zabytkowych warsztatów. Na terenie skansenu zobaczymy charakterystyczne chałupy z wyżką, w których mieszkali górale, a także miejsca, w których pracowali: tartak, olejarnię, kuźnię oraz folusz — zakład do obróbki sukna. Poznamy tu również historię i tradycję ważnego dla kultury tego regionu malarstwa na szkle. Wyjątkowość i piękno Parku zostało docenione przez wielu artystów, kręcono tu sceny do serialu „Janosik” czy też  filmowej adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem”.

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Sign to newsletter to receive more information!
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close