Hotel Beskidzki Raj Medical SPA - sala konferencyjna dostępna na MojeKonferencje.pl Hotel Beskidzki Raj - Sale Weselne
Hotel Beskidzki Raj*** Medical SPA, Stryszawa, Zawoja
Kamera live
Hotel Beskidzki Raj*** Medical SPA, Stryszawa, Zawoja

Wycieczki dla dzieci do lat 99

10/ 06/ 2023
11/ 06/ 2023

Energylandia

Tematyczny park rozrywki położony w Zatorze, oddalonym o ok 55 km. Największy park rozrywki w Polsce (powierzchnia ok. 35 ha, 15 kolejek górskich, w tym 2 w kategorii hiper coaster). W parku podzielonym na pięć stref tematycznych znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska W skład parku wchodzi park wodny Energylandia Water Park.

 

Park Miniatur w Inwałdzie

W Parku znajdują się modele obiektów architektonicznych z całego świata, także z Polski, między innymi takie budowle jak:

Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika Św. Piotra w Watykanie, Statua Wolności, Wielki Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk triumfalny, Big Ben, Sfinks i piramidy, Biały Dom, Mount Rushmore, Kompleks wenecki – Bazylika Św. Marka, Plac Św. Marka, Dzwonnica Św. Marka, Parteon, Zamek w Malborku, Sukiennice w Krakowie

Większość miniatur została zbudowana w skali 1:25, dzięki czemu można łatwo porównać wielkość poszczególnych obiektów. Wyjątek stanowią:

  • rzymska Bazylika św. Piotra, która została wykonana w skali 1:15
  • oraz Kompleks wenecki wykonany w skali 1:10

W Parku znajdują się również atrakcje lunaparkowe, m.in.: Zielony Labirynt, Koło Młyńskie, Pirat, Autoscooter, Egipt Horror Show, Kino 5D Max, Pirat Show, Symulator, Rollercoaster, Rapid River, a także punkty gastronomiczne i pamiątkowe. Park miniatur jest czynny cały rok.

Park linowy "Wypasiona Dolina" i Muzeum Etnograficzne w Zubrzycy Górnej

Kompleks Wypasiona Dolina:

Znajduję się u podnóża Babiej Góry. Usytuowany w malowniczej okolicy w sąsiedztwie Babiogórskiego Parku Narodowego. Wypasiona Dolina to idealne miejsce do spędzenia aktywnego wypoczynku z całą rodziną. Najmłodsi mogą skorzystać z parku linowego, w którego skład wchodzi Trasa Bacy, Park Linowy Junior oraz Plac Zabaw.

W należącej do kompleksu Bacówce można skorzystać z bezpłatnych zajęć tematycznych m.in. z pasterstwa prowadzone przez lokalnych baców. W Wypasionej Dolinie można również zażyć kąpieli borowinowych w nagrzanych drewnianych beczkach, znanych z działań leczniczych i upiększających.

Z Wypasionej Doliny do Skansenu w Zubrzycy Górnej można przejść dwoma ścieżkam:

Opcja nr 1: trasa przebiegająca drogami polnymi ok. 3 km

Zejście z Wypasionej Doliny przez Gronik, dojście do Rajsztagu i w lewo na pagórek Kamionek, drogą leśną do Skansenu.

Opcja nr 2: trasa ok. 2 km

Zejście z Wypasionej Doliny przez Gronik, dojście do Rajsztagu i chodnikiem wzdłuż drogi głównej dojście do Skansenu. 

Orawski Park Etnograficzny:

W niedalekiej odległości u stóp Babiej Góry Orawski Park Etnograficzny zaprasza nas do poznania kultury orawskich górali. Znajdują się w nim chałupy orawskie z XVIII i XIX wieku oraz kilka zabytkowych warsztatów. Na terenie skansenu zobaczymy charakterystyczne chałupy z wyżką, w których mieszkali górale, a także miejsca, w których pracowali: tartak, olejarnię, kuźnię oraz folusz — zakład do obróbki sukna. Poznamy tu również historię i tradycję ważnego dla kultury tego regionu malarstwa na szkle. Wyjątkowość i piękno Parku zostało docenione przez wielu artystów, kręcono tu sceny do serialu „Janosik” czy też  filmowej adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem”.

 

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się do newslettera,
otrzymuj informacje o rabatach!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij