ŻYWIEC - GÓRA ŻAR - całodniowa objazdowa wycieczka w dwóch WARIANTACH
WARIANT I - Stary Zamek i Muzeum Miejskie w Żywcu – Góra Żar
Czy warto wejść do Starego Zamku i zwiedzić Muzeum Miejskie w Żywcu?
Jak najbardziej!
Muzeum Miejskie w Żywcu to miejsce, gdzie zgromadzono wszystkie elementy pozwalające poznać historię, przyrodę i unikalne zwyczaje Żywca oraz Żywiecczyzny. W muzeum każdy znajdzie coś dla siebie. Można kupić bilet tylko na jedną wystawę, jednak każda z ekspozycji ma coś ciekawego do zaoferowania, dlatego najlepiej zwiedzić je wszystkie. Ponadto Muzeum oferuje możliwość wzięcia udziału w interesujących warsztatach np. z garncarstwa lub malowania na szkle.
Po solidnej dawce historii przeniesiemy się w nieco wyższe partie Beskidu Małego mianowicie na Górę Żar. Położona na wysokości 761 m n.p.m. góra powita nas piękną panoramą okolicy. Na szczycie znajduje się zbiornik wodny Elektrowni Szczytowo – Pompowej (udostępnionej
do zwiedzania), możemy również skorzystać z całorocznego grawitacyjnego toru saneczkowego, który zapewni nam sporą dawkę adrenaliny. Niesamowitą atrakcją są tutaj paralotniarze, którzy licznie startują ze szczytu. Kolorowe paralotnie często kołują ponad szczytem.
WARIANT II. - Muzeum Browaru w Żywcu – Góra Żar
Jedną z ważniejszych atrakcji Żywiecczyzny jest Muzeum Browaru w Żywcu.
Muzeum zostało otwarte w 2006 roku z okazji 150-lecia browaru. Jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Już samo położenie muzeum budzi ciekawość. Zlokalizowane jest bowiem w dawnych piwnicach leżakowych browaru.
Po przekroczeniu wrót muzeum, goście wchodzą w świat naznaczony ponad 160-letnią historią browaru oraz produkowanego w nim piwa. Przechodząc przez sale ekspozycyjne aktywnie poznają kolejne okresy rozwoju browaru i marki Żywiec aż po współczesność.
Po solidnej dawce historii przeniesiemy się w nieco wyższe partie Beskidu Małego mianowicie na Górę Żar. Położona na wysokości 761 m n.p.m. góra powita nas piękną panoramą okolicy. Na szczycie znajduje się zbiornik wodny Elektrowni Szczytowo – Pompowej (udostępnionej do zwiedzania), możemy również skorzystać
z toru saneczkowego, który zapewni nam sporą dawkę adrenaliny. Niesamowitą atrakcją są tutaj paralotniarze, którzy licznie startująze szczytu. Kolorowe paralotnie często kołują ponad szczytem.
Zapisz się do newslettera,
otrzymuj informacje o rabatach!